Sprawdź! Therapies Ośrodek dla Osób Wysokofunkcjonujących

Misja

piotr pietrow

Być może ktoś bliski, kiedyś, bardzo cię skrzywdził, we wczesnym etapie twojego życia, wtedy kiedy najbardziej potrzebowałeś miłości, uważności, poczucia bezpieczeństwa. Może czułeś się wykorzystywany, ośmieszany, a może czułeś się niezauważany. Może twój tata pił, a mama zajmowała się nim, zamiast Tobą. Może byłeś bity, a może molestował cię ktoś kto miał cię chronić, a bardzo się go bałeś/aś. Być może oboje rodzice dużo pracowali i nie mieli czasu dla ciebie. Być może czułeś się odrzucony, niepotrzebny. A może byłeś obiektem uwielbienia, byłeś kontrolowany, poprawiany, pouczany. Ciągle można było „ zrobić lepiej”, niż zrobiłeś to ty. Może w związku z tym czułeś się przygnieciony, przytłoczony, oceniany, kochany warunkowo. I może przez to nie miałeś doświadczenia „bezpiecznego przywiązania”.

Nie miałeś z nikim żadnych relacji i doświadczyłeś wiele traum. I jeszcze ZAINKUBOWAŁEŚ wiele wirusów, które tak naprawdę powodowały, że nie potrafiłeś uzewnętrznić swoich emocji, poczuć się bezpiecznie.

I może dobiłeś w jakimś okresie życia (być może w bardzo wczesnym) do podobnych „rozbitków”. Ktoś zaproponował ci alkohol lub inne substancje psychoaktywne. Postanowiłeś spróbować, ZAINICJOWAĆ. Pomimo, że twój organizm mógł zareagować różnie ( torsje, „piloty” itd.), to w tej relacji poczułeś się znakomicie. Ustąpił lęk, już nikogo się nie bałeś ( lęki z dzieciństwa minęły). Poczułeś się wielki, to ty „kręciłeś już tym światem”, prawie Bóg. Zniknęły także trudności z nawiązywaniem relacji, bardzo szybko miałeś wielu „ kumpli” , byłeś „duszą towarzystwa”. Z łatwością doprowadzałeś do sytuacji intymnych damsko-męskich. Tak jakby tamte traumy nie istniały. Doświadczyłeś uwolnienia, „cudownego ozdrowienia”, jakbyś schował się do bezpiecznego schronu, podczas szalejącej wojny. I tych pierwszych doświadczeń nigdy nie zapomnisz.

Niestety, kiedy działanie środków psychoaktywnych mijało, wracałeś do realu, do „okrutnej” rzeczywistości i byłeś już ranny na zawsze, choć nadal żyłeś. Wydawało ci się, że znalazłeś złoty środek, antidotum na całe zło, które cię dotknęło, na wszystkie wirusy , które ZAINKUBOWAŁEŚ od „ małego”. A gdy wracałeś do rzeczywistości było inaczej. Trudy dnia codziennego szkoła, praca, rodzina, kariera, kościół, „normalni koledzy”, wiele różnych wyzwań i problemów, a na to wszystko wszechobecny lęk, brak poczucia bezpieczeństwa, zaniżona samoocena i blokada na wyrażanie uczuć i zakodowana wiadomość, że jest takie miejsce, schron, w którym mogę znaleźć „spokój i wytchnienie”. I ta oaza bezpieczeństwa zmienia się w największą pułapkę, w największe oszustwo życia, w największą iluzję. Ten schron w krótkofalowości faktycznie pomaga (uwalnia od lęku itd.), ale w długofalowości zabija ( poprzez zabijanie wszystkich obszarów życia: zdrowie, rodzina, praca, szkoła, finanse, zaczynasz mieć pustkę duchową , oraz problemy prawne). ZAADOPTOWAŁEŚ schron jako część twojego życia , bardzo ważną , coraz ważniejszą. Wpisałeś substancję w metabolizm organizmu, bez niej nie potrafisz żyć.

piotr pietrow
piotr pietrow

Powoli zaczynasz zdawać sobie sprawę z tragicznej sytuacji w jakiej się znalazłeś, ale to są tylko momenty, kiedy cierpisz z powodu picia lub brania ( kiedy cierpi twoje zatrute ciało, twoja psychika, kiedy masz poczucie winy, twój duch kiedy masz wyrzuty sumienia). I to jest twoja szansa: ten ból, to cierpienie. Może nawet w tych chwilach podejmujesz decyzję koniec, już nigdy więcej . Ale ból i cierpienie za chwilę mijają i pod wpływem SIiZ, stwierdzasz, że jednak nie masz problemu z piciem, braniem, graniem. A po jakimś czasie znów płyniesz, znów jesteś w schronie, gdzie chronisz się przed wszystkimi, którzy chcą pomóc wyjść ci z bagna i pomóc ci odbudować swoje życie i wszystkie jego ZDEGRADOWANE obszary.

Jeśli już masz dość, może wykorzystałeś już wszystkie sposoby na uratowanie siebie. Nie masz już siły, a nie chcesz umierać ZADZWOŃ. Pomogę ci przeżyć, będę przy Tobie kiedy będziesz odbudowywał wszystkie obszary zniszczone przez Twoją ucieczkę do schronu. A jeśli będziesz chciał/a wrócić w obszar wczesnego dzieciństwa ( kiedy to wszystko się zaczęło) pójdę tam z tobą.

Będę przy tobie, kiedy będziesz robił tam porządki. Czekam.

piotr pietrow

Piotr Pietrow

Copyright © 2023 therapies.pl