Specjalista terapii uzależnień, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie w Instytucie Nauk o Rodzinie ukończył Podyplomowe Studia Profilaktyki i Terapii Uzależnienia od Narkotyków w (2005r.). Studiował w WSKSiM w Toruniu na Podyplomowych Studiach – Zasady wykorzystania funduszy unijnych (2007r.). Brał udział w Grupie otwarcia w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie (2010r.). Ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – Podyplomowe Studia- Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi z oceną bdb. (2014r.). Uczestniczył w wielu szkoleniach pogłębiając swoją wiedzę zarówno z zakresu terapii jak i biznesu np. w 2013r. – Programy i strategie psychoterapii DDA . Praca nad śladami traum i toksycznych relacji z rodzicami – certyfikat lub w 2014 - Różne cele i wiele dróg do poradzenia sobie z uzależnieniem. Odbywał też staże kliniczne min. W Ośrodku Terapii Odwykowej w Toruniu w 2005r. Pozostaje także od 2005 r.- do dziś w Superwizji Klinicznej. Obecnie superwizorem, jest Pani Bożena Maciek-Haściłło.
Przed 2001 r. pracował w kilku miejscach: jako ochroniarz, agent ubezpieczeniowy, mieszkał kilka lat za granicą. Od 2002r będąc w Ośrodku dla Osób Uzależnionych w Świebodzinie rozpoczął pracę jako kooterapeuta. Do 2005r. był wolontariuszem w Oddziale Detoksykacyjnym. Od 2005r. rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, na Oddziale Leczenia Uzależnień, a następnie w Poradni Leczenia Uzależnień. W 2009r. uruchomił NZOZ Poradnię Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Kleczewie, gdzie jestem kierownikiem. Do Poradni zgłosiło się około 1000 pacjentów, wykonano około 20000 świadczeń.
Jest prezesem Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej Etap, które to stowarzyszenie uruchomiło w 2006r. do dziś, Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych od Narkotyków i ich Rodzin. Stowarzyszenie już w 2006r. zorganizowało projekt profilaktyczny dla kilkuset uczniów pt. „ Bezpieczne wagary”, gdzie gościem specjalnym był Jary Jaryczewski. Cały czas stowarzyszenie zajmuje się organizacją projektów profilaktycznych.
Jest fundatorem i obecnie prezesem Fundacji Od Nowa, która prowadzi Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych w Koninie. Głównym zadaniem centrum jest pomaganie w powstawaniu ( także z kolan) innym stowarzyszeniom i fundacją. W Centrum pełni funkcję koordynatora pięcioletniego projektu.
Pełni także funkcję prezesa Spółdzielni Socjalnej Efekt, której misją jest powrót na rynek pracy osób wykluczonych społecznie ( głównie uzależnionych). Jest propagatorem tezy „ Działanie moim zdrowieniem”.
W 2006r. utworzył Gabinet Profilaktyki i Terapii Uzależnień Piotr Pietrow. W procesie terapeutycznym dla osób wysokofunkcjonujących uczestniczyło lub uczestniczy około 100 pacjentów. Gabinet Profilaktyki jest autorem i realizatorem projektów „ Musiało…i się udało” z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku 2013. Celem projektu było przywrócenie na rynek pracy osób wykluczonych społecznie ze względu na uzależnienia od środków psychoaktywnych. Oprócz terapii, wsparcia psychologicznego, podopiecznymi opiekowali się doradcy zawodowi, oraz pośrednicy pracy. Po opracowaniu predyspozycji , kierowano osoby na wybrane kursy zawodowe, a później na staże. Projekt ten dostał bardzo wysokie recenzje w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu. Od 2013 do dziś zrealizował jeszcze kilka projektów: „ Pomóc młodym”, „Program aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, „ Działanie moim zdrowieniem”, „ Czas do pracy”, „ Ruszamy do pracy”. W projektach tych wzięło udział około 360 osób. Obecnie prowadzę projekt „ Krok do przodu”, w którym bierze udział 50 osób.
Gabinet Profilaktyki przeprowadził około 500 godzin zajęć profilaktycznych, konferencji , warsztatów dla uczniów , nauczycieli, samorządowców, członków komisji, kuratorów.
Od 2014r jest biegłym sądowym
Od 2006r. jest wolontariuszem w Licheńskim Centrum Pomocy.
Z wykształcenia jestem psychologiem i specjalistą terapii uzależnień. Absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz absolwentką Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku. Certyfikat specjalisty terapii uzależnień został wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie.
Pracuję z osobami uzależnionymi oraz z bliskimi osób uzależnionych. Swoje umiejętności i doświadczenie terapeutyczne nabyłam prowadząc terapię indywidualną, grupową oraz zajęcia profilaktyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wierzę, że w każdym z nas drzemie siła na to, by mierzyć się z różnymi trudnościami, a terapia jest sposobem na odkrycie tej siły i umiejętne korzystanie z niej. Dlatego też ,towarzyszenie w drodze do poprawy jakości życia ,jest procesem dającym mi ogromną satysfakcję, a zaufanie, którym zostaję obdarzona stanowi dla mnie duże wyróżnienie.
Nazywam się Ewa Łukaszewska. Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień (Certyfikat wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii). Ponadto ukończyłam pedagogikę resocjalizacji oraz doradztwo zawodowe i personalne.
Ciekawość samej siebie, ludzi i chęć pomocy innym w doświadczanych problemach emocjonalnych była impulsem do ukończenia studiów humanistycznych. Własny rozwój osobisty, zawodowy, duchowy pozwala mi być bliżej drugiego człowieka, wnikliwie rozumieć jego problemy i skutecznie towarzyszyć mu w przekraczaniu barier, podejmowaniu nowych wyzwań, oraz wspieraniu w rozwoju.
Pracując jako Specjalista Psychoterapii Uzależnień daję swoim klientom zrozumienie, każdy jest traktowany indywidualnie. Kluczem do skutecznego poradzenia sobie z problemem uzależnienia, współuzależnienia, syndromem DDA - DDD jest podążanie za potrzebami klienta, weryfikacja popełnianych błędów, rozwój, a nie "naprawianie".
Gdy patrzę na ludzi jak wychodzą z przeżywanego bólu, zmieniają się, rozkwitają, realizują swoje marzenia, czuję się szczęśliwa. Cieszą mnie ich sukcesy, natomiast „chwilowe” niepowodzenia dają możliwość do nauki i wyciągnięcia wniosków na przyszłość, doskonalenia praktyki terapeutycznej.
Aby sprostać wymogom osób szukających pomocy psychoterapeutycznej ciągle się rozwijam i dokształcam w zakresie nowych metod terapeutycznych. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Prowadzę sesje psychoterapii indywidualnej, sesje psychoterapii grupowej, psychoedukacje, profilaktykę.
Zapraszam do spotkania w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze, zapewniam profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną.
Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2008 roku zdałam egzamin specjalizacyjny drugiego stopnia z psychiatrii, a w roku 2011 ukończyłam czteroletnie psychoterapeutyczne studia podyplomowe organizowane przez Polski Instytut Ericksonowscki w Łodzi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam również za granicą pracując w klinice chorób wewnętrznych, oraz w klinice chorób psychosomatycznych. Pracowałam też na oddziale ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu Psychiatrycznym w Kościanie, oraz przez kilka lat na oddziale leczenia uzależnień w szpitalu w Koninie. Od kilkunastu lat zajmuje się opieką nad pacjentami w ramach hospicjum. Od 2009 roku jestem związana z psychiatrycznym lecznictwem ambulatoryjnym. W trakcie pracy zawodowej pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych zjazdach , warsztatach i konferencjach z dziedziny psychiatrii i innych obszarów medycyny.
Wystawienie recepty lub zwolnienia lekarskiego wymaga osobistej pierwszej wizyty diagnostycznej u lekarza psychiatry.
Dorota Lewandowska-Szczęsna - specjalista psychoterapii uzależnień, mediator w sprawach rodzinnych, gospodarczych.
W pracy, ale i w życiu cenię sobie ideę dialogu motywującego, nurt terapii humanistycznej. Lubię ludzi, lubię słuchać, szukać porozumienia także z sobą...
Nazywam
się Jerzy Protasiuk, jestem specjalistą psychoterapii uzależnień. Od roku 1991,
zajmuję się leczeniem osób uzależnionych. Przez 26 lat pracowałem w Wojewódzkim
Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu
i Współuzależnienia w Stanominie. Posiadam duże doświadczenie w pracy z osobami
uzależnionymi. Od roku 2003, posiadam certyfikat psychoterapii uzależnień. W
osobie uzależnionej widzę przede wszystkim
człowieka, wrażliwego, wartościowego, który się pogubił i który
potrzebuje pomocy. Potrafię mu dać
szacunek, wsparcie, moją wiedzę, zrozumienie oraz pomysł na to, jak zbudować
trzeźwe życie. Jestem socjologiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.
Lubię ludzi, jazz i książki. Jestem ekspertem w programie telewizyjnym” Ocaleni”.
W zespole Therapies jestem pedagogiem oraz terapeutą motywującym. Cechując się empatią do Pacjentów staram się jak najlepiej przekazać swoją wiedzę popartą licznymi kursami oraz szkoleniami doskonalącymi moje umiejętności.
Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt , trenerem, pedagogiem mianowanym, oligofrenopedagogiem. Na codzień świadczę psychoterapię indywidualną oraz grupową (w tym dla osób uzależnionych, współuzależnionych, DDA, DDD). Oferuję wsparcie w formie online oraz stacjonarnie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam: w Centrum Zdrowia Psychicznego Multimed, Poradni Uzależnień Wikamed, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koninie, w Domu Stałego Pobytu dla Seniorów, w szkołach, w przedszkolach, na Świetlicy Socjoterapeutycznej, w Gabinecie Pomocy Psychologicznej Gestalt, w Ośrodku Leczenia Uzależnień.
Specjalizuję się w pracy z klientem w podejściu Gestalt: psychoterapii osób dorosłych, psychoterapii młodzieży oraz doradztwie i wsparciu rodziców, prowadzeniu konsultacji, warsztatów rozwojowych i terapeutycznych.
Praktykuję model komunikacji opartej na empatii (NVC). Podstawą w mojej pracy jest - jedność w różnorodności, szacunek do drugiego człowieka i do Jego niepowtarzalności. Jestem świadoma, że każdy ma swoją ścieżkę duchową. Niezależnie od tego jaki system wierzeń i praktyk deklaruje Klient, staram się uznać wyznawane przez Niego wartości – uznać, że to czym żyje, jest dla niego ważne i że tak tego doświadcza, np. w przypadku pacjentów, dla których ważne są wartości religii chrześcijańskiej, łączę psychoterapię z wymiarem duchowym zgodnym z tradycjami chrześcijańskimi. Dla mnie jako terapeuty, istotą w pracy z Klientem jest uznać wolność drugiego człowieka i jego wybory, dać ze Swej strony uważność, zrozumienie i zaangażowanie.
Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt. Pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP.
W toku szkolenia przeszłam własną psychoterapię indywidualną. Jestem przekonana o tym, że praca nad sobą w terapii nie tylko przynosi doraźną ulgę w cierpieniu, lecz także jest szansą na wprowadzenie realnej zmiany w życiu.
Praca terapeutyczna i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, jest moją wielką pasją. Wierzę w to, że każdemu należy się pełnia życia.