Sprawdź! Therapies Ośrodek dla Osób Wysokofunkcjonujących
Monika Żabierek
psychoterapeuta
Monika Żabierek

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt , trenerem, pedagogiem mianowanym, oligofrenopedagogiem. Na codzień świadczę psychoterapię indywidualną oraz grupową (w tym dla osób uzależnionych, współuzależnionych, DDA, DDD). Oferuję wsparcie w formie online oraz stacjonarnie.  Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam: w Centrum Zdrowia Psychicznego Multimed, Poradni Uzależnień Wikamed, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koninie, w Domu Stałego Pobytu dla Seniorów, w szkołach, w przedszkolach, na Świetlicy Socjoterapeutycznej, w Gabinecie Pomocy Psychologicznej Gestalt, w Ośrodku Leczenia Uzależnień. 

Specjalizuję się w pracy z klientem w podejściu Gestalt: psychoterapii osób dorosłych, psychoterapii młodzieży oraz doradztwie i wsparciu rodziców, prowadzeniu konsultacji, warsztatów rozwojowych i terapeutycznych.

 Praktykuję model komunikacji opartej na empatii (NVC). Podstawą w mojej pracy jest - jedność w różnorodności, szacunek do drugiego człowieka i do Jego niepowtarzalności. Jestem świadoma, że każdy ma swoją ścieżkę duchową. Niezależnie od tego jaki system wierzeń i praktyk deklaruje Klient, staram się uznać wyznawane przez Niego wartości – uznać, że to czym żyje, jest dla niego ważne i że tak tego doświadcza, np. w przypadku pacjentów, dla których ważne są wartości religii chrześcijańskiej, łączę psychoterapię z wymiarem duchowym zgodnym z tradycjami chrześcijańskimi.  Dla mnie jako terapeuty, istotą w pracy z Klientem jest uznać wolność drugiego człowieka i jego wybory, dać ze Swej strony uważność, zrozumienie i zaangażowanie.

Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt. Pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP. 

W toku szkolenia przeszłam własną psychoterapię indywidualną. Jestem przekonana o tym, że praca nad sobą w terapii nie tylko przynosi doraźną ulgę w cierpieniu, lecz także jest szansą na wprowadzenie realnej zmiany w życiu.

Praca terapeutyczna i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, jest moją wielką pasją. Wierzę w to, że każdemu należy się pełnia życia.

Umów spotkanie online
Copyright © 2023 therapies.pl